25 % έκπτωση για τους εκπαιδευτικούς – μέλη του συλλόγου Π.Ε. «Κ. Σωτηρίου» στα λεωφορεία του ΚΤΕΛ ΑΤΤΙΚΗΣ για τη σχ. χρονιά 2020-21-Επικαιροποιημένη αίτηση

ΑΠ 125 / 4-10-2020                                                                                             Προς: τα μέλη

Ο σύλλογος μας εδώ και χρόνια έχει ανοίξει το θέμα της διεκδίκησης της μεγαλύτερης δυνατής έκπτωσης από το ΚΤΕΛ Αττικής και το έχει κάνει πράξη  γνωρίζοντας την αυξημένη δαπάνη που έχουν να αντιμετωπίσουν στην καθημερινή μετακίνησή τους πολλοί συνάδελφοι, από την Αθήνα ή άλλες περιοχές στα σχολεία-ευθύνης μας (Παιανία, Κορωπί, Μαρκόπουλο- Πόρτο Ράφτη- Σαρωνικό, Λαυρεωτική).

Σήμερα 4/10/22  ολοκληρώθηκε η διαπραγμάτευση και μας ανακοινώθηκε η επίσημη απόφαση του ΚΤΕΛ που χορηγεί έκπτωση 25% (αντίστοιχη της φοιτητικής) για τις εργάσιμες ώρες και μέρες,  για όλους τους  εκπαιδευτικούς -μέλη του συλλόγου μας  για τις διαδρομές από τον τόπο κατοικίας τους προς το/τα  σχολείο/α εργασίας και αντίστροφα για τη φετινή σχ. χρονιά.

Η διευκόλυνση αφορά όλους τους συναδέλφους-όλων των ειδικοτήτων που κάνουν χρήση του ΚΤΕΛ, ανεξάρτητα από το αν είναι μόνιμοι ή αναπληρωτές.

Καλούμε όσους συναδέλφους ενδιαφέρονται να εξασφαλίσουν αυτή τη διευκόλυνση να ακολουθήσουν τα παρακάτω βήματα προκειμένου να λάβουν ατομικό σημείωμα έκπτωσης που μπορούν να αξιοποιούν σε κάθε διέλευσή τους από τον τόπο κατοικίας τους προς το σχολείο εργασίας.

ΠΡΟΣΟΧΗ για να μη χαθεί πολύτιμος χρόνος

(Τα παρακάτω ισχύουν για τη σχολική χρονιά 2022-23)

• για την επικαιροποιημένη δήλωση-αίτηση  και για
  • τον τρόπο παραλαβής της από το σύλλογο

Κατεβάστε   την επικαιροποιημένη αίτηση Αίτηση-για-ΚΤΕΛ   που πρέπει να  περιλαμβάνει και την υπογραφή/σφραγίδα από το Δ/ντη της σχ. μονάδας (όπως ζητήθηκε από το ΚΤΕΛ) και ακολουθείστε τα βήματα:

1. Σκανάρουμε  την επισυναπτόμενη αίτηση προς το σύλλογο αφού συμπληρώσουμε τα στοιχεία  (όνομα , επίθετο, το σχολείο που υπηρετούμε και τη διαδρομή που χρησιμοποιούμε για να φτάσουμε στο σχολείο ( π.χ. Γλυφάδα- Σαρωνίδα ή Πεδίον του Άρεως -Λαγονήσι ) καθώς και υπογραφή/σφραγίδα  από το Δ/ντη-ντρια / προϊσταμένη  του σχολείου
  2. Σκανάρουμε  μια φωτογραφία (για ταυτότητα)
  3. Τα παραπάνω   τα αποστέλλουμε   στο  email του συλλόγου syllogosksotiriou@gmail.com

Αφού αυτό υπογραφεί από το ΚΤΕΛ θα λάβετε στο email σας το υπηρεσιακό ΕΚΠΤΩΤΙΚΟ σημείωμα το οποίο θα χρησιμοποιείται σε κάθε διαδρομή που κάνετε από και προς το/τα σχολεία που μετακινήστε!