Καταγγελία αιρετών

αιρετού Μιχάλη Μουστάκα, 6947947117 michmous@gmail.com, και
αναπληρωτή αιρετού Κανδηλώρου Χρήστου,6977531018, hcatri@gmail.com,
εκλεγμένων με το
ΕΝΩΤΙΚΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ από:

τους ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΟΧΘΗΣ σύλλογος «ΣΩΚΡΑΤΗΣ»
την ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ σύλλογος «Κ. ΣΩΤΗΡΙΟΥ»
την ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ-ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ σύλλογος «Α. Δελμούζος»
τη ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΑ σύλλογος Γλυφάδας/ Βάρης/ Βούλας/ Βουλιαγμένης
και ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι
Το τελευταίο διάστημα έχουμε γίνει μάρτυρες αυθαιρεσιών και παρατυπιών στη λειτουργία του ΠΥΣΠΕ. Εκπαιδευτικοί τοποθετήθηκαν σε κενά που δεν υπήρχαν, κενά που εμφανίζονταν τη μια μέρα εξαφανίζονταν την άλλη, συνεχείς μετακινήσεις εκπαιδευτικών από το ένα σχολείο στο άλλο ακόμη και τηλεφωνικά, απορρίψεις ενστάσεων χωρίς ουσιαστική αιτιολόγηση.
Το Δ.Σ. του «Σωκράτη» σε σημερινή απόφασή του καλεί τους αιρετούς μέλη του να απέχουν από την αυριανή (26/9)συνεδρίαση του ΠΥΣΠΕ σε ένδειξη διαμαρτυρίας για την απαράδεκτη κατάσταση στη λειτουργία του.
Ως αιρετός όλων των εκπαιδευτικών της Ανατολικής Αττικής θέτω το ζήτημα υπόψη και των άλλων συλλόγων της περιοχής. Θεωρώ ότι δεν πρέπει να νομιμοποιήσουμε με την παρουσία μας την συνεδρίαση του ΠΥΣΠΕ αλλά και ότι πρέπει να σταματήσουμε την απαράδεκτη λειτουργία του και τις αυθαιρεσίες. Καλώ όλους τους συλλόγους να παραβρεθούν πριν την έναρξη του ΠΥΣΠΕ αύριο Παρασκευή 26/9, ώστε μαζί με τους αιρετούς να απαιτήσουμε να μπει ένα τέλος στις παρατυπίες και να ανακοινωθούν όλα τα πραγματικά κενά.
ΠΡΟΣΟΧΗ !
Ενημερώνω τους συναδέλφους αναπληρωτές ότι δεν πρέπει να αποδέχονται προφορικές εντολές για μετακίνησή τους. Οποιαδήποτε μετακίνηση θα πρέπει να τους κοινοποιείται με γραπτή απόφαση του ΠΥΣΠΕ. Σε περίπτωση τηλεφωνικής εντολής πρέπει να μην την αποδέχονται δηλώνοντας ότι περιμένουν τη γραπτή απόφαση και μέχρι τότε είναι υποχρεωμένοι να παραμένουν στη θέση που τοποθετήθηκαν.
Επίσης τους καλούμε να ενημερώνουν άμεσα το σύλλογό τους και τους αιρετούς.

Σημείωση: σε περίπτωση που επιθυμείτε να λαμβάνετε ενημέρωση στο προσωπικό σας email μπορείτε να το στείλετε στον αιρετό.