Ματαιώσαμε το σεμινάριο για την αυτοαξιολόγηση

• Μετά την αποφασιστική στάση των δύο συλλόγων,
• την απόφαση πολλών δ/ντών σχολείων που είχαν κληθεί, να μη συμμετέχουν στο σεμινάριο και να εκφράσουν τις ενστάσεις τους στη διεξαγωγή του σεμιναρίου,
• καθώς και τη διάθεση που εκφράστηκε από πολλούς συναδέλφους να συμμετέχουν ενεργά στο κάλεσμα των συλλόγων για την ακύρωση του σεμιναρίου,

ο σχολικός σύμβουλος της 56ης περιφέρειας υποχρεώθηκε να ματαιώσει το σεμινάριο της αυτοαξιολόγησης που είχε προγραμματίσει για την Παρασκευή 10/1.

Η επιτυχία αυτή είναι ένα δείγμα της δυνατότητας του εκπαιδευτικού μας κινήματος, με την κοινή και αποφασιστική στάση όλων, να ακυρώσει τα σχέδια του υπουργείου και της διοίκησης.

Συνεχίζουμε, ακόμα πιο αποφασιστικά όλα τα μέτρα ενάντια στην αυτοαξιολόγηση – αξιολόγηση.

Ας το καταλάβουν καλά όσοι στηρίζουν αυτή την επίθεση στους εκπαιδευτικούς και το δημόσιο σχολείο.
Ο φόβος αλλάζει στρατόπεδο – Θα μας βρίσκουν συνέχεια μπροστά τους.

Η αυτοαξιολόγηση και η αξιολόγηση ΔΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ.
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΑΣ
ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Για το σύλλογο «Κ. Σωτηρίου»

Για το σύλλογο Γλυφάδας Βούλας