Ο Σύλλογος πάει θέατρο – Το άσμα της Λιογέννητης – Κυριακή 22/10 στις 6:30 το απόγευμα

Ο Σύλλογος πάει θέατρο  επιλέγοντας το έργο

Το άσμα της Λιογέννητης   Μια δραματοποιημένη δημοτική παραλογή

Σε μα σύμπτυξη  μουσικής,  χορού,  αφήγησης, του τραγουδιού

Τιμή εισιτηρίου: 7  ευρώ

Ημερομηνία:

Κυριακή  22  Οκτωβρίου  2017

6:30 το απόγευμα (ώρα παράστασης)

6:000 (ώρα προσέλευσης)

Για κράτηση θέσεων τηλεφωνήστε έγκαιρα στο

677002645 ( Κώστας Τουλγαρίδης) – 6976372500 (Πατέλη Βιολέττα)

Πού παίζεται

Παραμυθίας

Παραμυθιάς 27,Μεταξουργείο
Τηλ : 2103457904
Παραστάσεις : Απόγ.: Κυρ. 6.30 μ.μ.

Η ομάδα Of Of Project παρουσιάζει την αρτιότερη και πλουσιότερη δημοτική μας παραλογή που ανεβαίνει για πρώτη φορά αυτούσια στο θέατρο.

«Παρακολουθούμε την πορεία του έρωτα της Λιογέννητης και του Κωνσταντή στην οποία κάνει έντονη την παρουσία του το μεταφυσικό στοιχείο. Η υποκριτική ο χορός το τραγούδι και η μουσική που ερμηνεύονται ζωντανά επί σκηνής αποτελούν τα υλικά από τα οποία δομείται η παράσταση», αναφέρουν οι συντελεστές της παράστασης.

Η  σύμπτυξη της μουσικής, του χορού, της αφήγησης, του τραγουδιού, συντελούν στην αίσθηση της ανάδυσης του παραμυθικού κόσμου του δημοτικού τραγουδιού. Στο αποτέλεσμα αυτό συντέλεσε και η επιλογή των σκηνικών αντικειμένων –τα διάχυτα πέταλα των τριαντάφυλλων, η πληθώρα των μήλων, η ύπαρξη καπνού, που συνδέεται με το μυστηριακό-.

Διαβάστε για την παράσταση περισσότερα: